kredenc. Bardejov +421 918 885 083 | František Hvizda +421 908 989 920 kredenc@mojkredenc.sk

Hertník

MYDLÁREŇ SYLVIA

V dedine Hertník pod Čergovským pohorím je malá rodinná farma, kde sa na lúkach plných bylín, pasú kozy. Ich mlieko je veľmi zdravé a v dnešnej dobe vyhľadávané. Obsahuje veľké množstvo minerálov, stopových prvkov ako napríklad: vápnik, horčík, sodík, draslík, mangán, vitamíny A, C, D, E a vitamíny skupiny B vrátané kyseliny stearovej.

Manžel sa stará o kozy a Sylvia vyrába prírodné mydlá s kozím mliekom. Tieto prírodné mydla vyrába metódou za studena z extra panenských olejov, ktoré neprechádzajú varom a tak si zachovávajú všetky cenné látky, ktoré pokožku nie len čistia, ale aj vyživujú. Sú bez chemických prísad, konzervantov a umelých farbív. Mydlá s kozím mliekom upokojujú, preto sú vhodné pre citlivú a alergickú pleť. Pomáhajú pri ekzémoch, lupienke, či vyrážkach. Sú vhodné pre problematickú pleť so sklonom k akné. Rozjasňujú, zvláčňujú a podporujú regeneráciu pokožky, dodávajú hydratáciu vysušenej pleti a proteíny z kozieho mlieka spomaľujú starnutie pokožky.

Pri výrobe sú použité extra panenské oleje, 100% esenciálne oleje, sušené byliny a mlieko domácich kôz. Všetky vyrábané mydlá sú testované v akreditovaných laboratóriách a prevádzka na výrobu je schválená Regionálnym úradom verejného zdravotníctva.