kredenc. Bardejov +421 918 885 083 | František Hvizda +421 908 989 920 kredenc@mojkredenc.sk

Bardejov

BERHET

Mesto Bardejov je veľmi bohaté na históriu a výroba piva má v nej svoje významné zastúpenie. Od stredoveku až do medzivojnového obdobia minulého storočia sa tu varilo pivo.

Začiatky siahajú k januáru 2017, keď sa dvaja známi spojili, aby vrátili stratený lesk a slávu mestu vo varení piva. Jeden s bohatými znalosťami v oblasti výroby a predaja pivovarníckych technológií, druhý so skúsenosťami z oblasti predaja a medzinárodného obchodu. Prvé pivo, ktoré vstúpilo na slovenský trh pod značkou BERHET bolo v štýle American Pale Ale s platom 15°.

Snaha zmeniť konzervatívny trh pivných gigantov sa zdalo ako nemožná úloha, avšak pracovitosť a skúsenosti priniesli svoje ovocie. Zákazníci čoraz viac vyhľadávajú výnimočnosť pív BERHET, a preto sa tvorcovia rozhodli urobiť pivo čo najdostupnejšie. Modernizácia portfólia s orientovaním na retailový predaj sa začala v polovici októbra 2017. Prvotinou bolo pivo v štýle American IPA s obchodným názvom Kaliber. Aktuálne BERHET ponúka už niekoľko jedinečných druhov piva i v exkluzívnych limitovaných sériách.