kredenc. Bardejov +421 918 885 083 | František Hvizda +421 908 989 920 kredenc@mojkredenc.sk

Rudice, Česká republika

Ovocňák – čistý jablkový mušt

Myšlienka produkovať čistý ovocný mušt vznikla v českej rodinnej firme už v roku 2011, jako reakcia na nedostatok českých kvalitných produktov a na znehodnocovanie mena výrobcov kvalitných surovín a produktov v poľnohospodárskej prvovýrobe. Zároveň so snahou ponúknuť kvalitnú potravinu zdravo uvažujúcim ľuďom.

Región Bielych Karpát, kde se muštáreň nachádza, je veľmi charakteristický svojou rozmanitosťou fauny i flóry. V najnižších polohách sa nachádzajú úrodné pôdy pre náročné hospodárske plodiny, na južných svahoch se darí vínnej réve a ovocným stromom a v najvyšších polohách už nájdete iba pastviny pre ovce. Najtypickejším ovocím pre tento kraj je slivka obecná.

Suroviny pre tvorbu muštu pochádzajú prevažne z Moravy, prípadne od dalších českých a slovenských pestovateľou. Celoročnú dodávku muštu sme schopni zaistiť vďaka skladovaniu jabĺk v skladoch ULO (ultra low oxygen) bez prístupu vzduchu. Mekké ovocie, ktoré nestihneme spracovať, sa zamrazí a postupne spracováva až do dalšej sezóny. Hlavným cieľom je ponúknuť kvalitný produkt z českej pôdy blízkemu spotrebiteľovi.

V okruhu 100km okolo muštárne rastie všetko na výrobu muštov a pyré. Pretov priebehu rokov naviazali výrobcovia spoluprácu s pestovateľmi, ktorí pre nich tvoria kvalitné ovocie a zeleninu, plnú vitamínov, minerálov, podľa pravidiel integrovanej produkcie SISPO.