kredenc. Bardejov +421 918 885 083 | František Hvizda +421 908 989 920 kredenc@mojkredenc.sk

Weinhof zum Biofritzl, Drasenhofen, Rakúsko

BIOFRITZL

Poľnohospodárstvo rodiny Strebl v rakúskom Drasenhofene prebieha už niekoľko generácií ako rodinný podnik. Udomácnené v najväčšej vinohradníckej oblasti v Rakúsku, Weinviertel, ich vinárstvo sa nachádza v Drasenhofene na českej hranici. Vinice rastú konzistentne na hlinenej a piesčito-hlinitej pôde. V roku 1995 sme premenili vinohradníctvo a poľnohospodárstvo na organické poľnohospodárstvo. Preto sa nepoužívajú žiadne chemicky syntetické postreky ani žiadne minerálne hnojivá.

Okrem toho venuje pozornosť zdravému životnému prostrediu pôdy, vinohrady sú počas celého roka pestované s rôznymi druhmi rastlín. Najdôležitejšou vecou v poľnohospodárstve a vinárstve je urobiť všetko s pocitom prírody, hľadiac dopredu a v súlade s prírodou. Čo je potrebné, je úplne iný spôsob myslenia ako konvenčné poľnohospodárstvo.

V súčasnosti pestujeme viac ako 8 hektárov vinohradov pre naše biele a červené vína. Celá úroda sa spracováva vo vlastnom vinárstve a môžete ochutnať veľký výber odrôd. Okrem toho, je asi 48 ha poľnohospodárskej činnosti pre špaldu a iné poľnohospodárske plodiny.